בלעדיות - כן או לא

מוכרי דירות רבים שמבקשים להיעזר בשירותי תיווך, נרתעים בדרך כלל ממתן בלעדיות למתווך אחד, אף שיש לכך לא מעט יתרונות. עם זאת, לא נכון וכדאי לתת בלעדיות לכל סוכן נדל"ן באשר הוא.

ראשית חשוב לבדוק היטב מיהו הסוכן ואת אמינותו, האם יש בידו רישיון מתווך נדל"ן, לאיזה משרד או רשת הוא שייך, מה ניסיונו בתחום, האם יש לו תכנית שיווקית טובה, האם יש לו ממליצים, האם הוא יודע לתמחר את הנכס נכון וכיוצא בזאת. לאחר שנבחר הסוכן המתאים, חשוב להבין את היתרונות והחסרונות שבמתן בלעדיות.

 

על פניו נראה כי החיסרון הבולט הוא תלות מול סוכן אחד בתקווה שיעמוד בהתחייבויותיו ויעשה את כל מה שהבטיח בתכנית השיווקית למכירת הנכס.

כשחותמים עם סוכן על בלעדיות יש לוודא שלא הוא לבדו עובד על מכירת הבית, ולדאוג כי בחוזה החתום ביניכם מסוכמת חבילת הפרסום בה ישתמש המתווך לפרסם את ביתך.

 

בעבודה בבלעדיות עומדים לא מעט יתרונות וערך מוסף למוכר, ביניהם:  

 
סינון המתעניינים - סוכן נדל"ן איכותי לא יציע את הנכס סתם כך לכל לקוח. הוא יבדוק את הצרכים של הלקוחות, תקציבם, מהם מקורות הכסף לרכישה, האם כבר קבלו אישור משכנתא, האם כבר ראו נכסים באזור ומדוע פסלו אותם ועוד. ברור שהוא גם ידע לזהות רוכשים רציניים וידאג לקבל מהם הצעת מחיר קונקרטית.

 

חשיפת הנכס - סוכן נדל"ן מקצועי יגיש לבעלי הנכס תכנית שיווק ופרסום מקיפה כגון, פרסום בעיתונות ובאינטרנט, שילוט, הפצת גלויות, בית פתוח, הפצת מאפייני נכס ועוד.

 

שיתוף פעולה - בעלי הנכסים טועים לחשוב, שמתן בלעדיות "סוגרת" כביכול את הנכס בפני מתווכים אחרים ומונעת מהם להציג את הנכס בפני לקוחותיהם, אולם ההיפך הוא הנכון: סוכן נדל"ן הוגן ומקצועי יחשוף את הנכס בפני המתווכים הנבחרים באזור ויציע להם שיתוף פעולה תוך חלוקה הוגנת של העמלות.

 

ניהול משא ומתן - אנשים בוגרים מבינים, שהתמודדות ישירה עם הרוכשים הפוטנציאליים זהו תהליך קשה ומייגע המצריך מיומנות רבה וניסיון רב. במקרה זה שהבית הוא שלך מעורבים הרבה רגשות.

משא ומתן יעיל על ידי סוכן נדל"ן המייצג את האינטרסים שלכם בלבד ומנטרל רגשות, יגרום לכך שתוכלו למקסם את האינטרסים שלכם ולקבל את המחיר הגבוה ביותר, בזמן הקצר ביותר. בנוסף, לא אחת קורה שהעסקה נתקעת מסיבות כאלו, אולם סוכן מיומן ומנוסה ידע כיצד להניע את העסקה לקראת סגירה מוצלחת.

 

הכנת הבית למכירה - סוכן נדל"ן מקצועי ישתמש בניסיונו הרב ויציע לבעלי הנכס כיצד להכין את הבית מבחינת תיקונים קלים, שינוי מיקום הרהיטים, הוספת עזרים דקורטיביים וצמחי נוי, או כל דבר אחר שיגרום לנכס להיות אטרקטיבי בעיני הרוכשים ויגדיל את סיכויי המכירה מחד ואת שווי הנכס מאידך.

 

דיווח - במתן בלעדיות חשוב לוודא כי הסוכן מבטיח דיווח עדכני ושוטף לגבי הפעולות השיווקיות, כמות המתעניינים, שינויי מחירים, שינוי תכנון עירוניים, הצעות מחיר ועוד.

 

מניעת תסכול מיותר - בעל נכס שמחליט לנסות למכור את הנכס בכוחות עצמו, יתקל באחד או יותר מהמקרים הבאים:

  1. תהליך מאוד מעייף ומייגע בשל הצפת טלפונים ומתעניינים לא רציניים.
  2. אנשים לא מופיעים לפגישות שנקבעו, מה שגורם לתסכול רב מפני שזה מצריך להכין ולסדר את הדירה באופן מיטבי לקראת הביקורים בנכס.
  3. הגעת מתווכים שמציעים את הנכס ללקוחות במחירים שונים כאוות נפשם ובאופן שלא מכבד את הנכס ואת בעליו.
  4. הגעת מספר רוכשים פוטנציאליים הנראים רציניים, אך נמצא קושי לנהל מולם משא ומתן על מנת למקסם את התהליך ולקבל את המחיר ואת התנאים המקסימליים.

 

המסקנה המתבקשת היא שכדאי למצוא את הסוכן הטוב ביותר באזור הנכס, ולקבל ממנו הצעה רצינית לייצוג בלעדי על מנת למנוע טרחה רבה ואי נעימות מיותר, ובמטרה לקבל מקסימום תנאי עסקה המתאימים למוכר.

 

מכירה/השכרה
ישוב
שכונה
סוג הנכס
מספר חדרים
קומה
מחיר מבוקש
חניה
מעלית
מחסן
שם הסוכן
חיפוש חופשי

נכסים בבלעדיות

מכירה ורכישת בית הינם תהליכים המלווים בעוצמות רגשיות גבוהות.
אנו רואים את תפקידנו העיקרי להוביל אתכם לחוויה חיובית באמצעות ניטרול הרגשות והעצמת המקצועיות.
משרד וסוכניו מדורג מידי חודש בעשיריה המובילה של הרשת בהיקף העסקאות והעמלות.
אנו מזמינים אותך ליצור קשר עם הסוכן המתמחה באיזור ולקבל ממנו ייעוץ ראשוני חינם.