שוק הנדל"ן במודיעין – סיכום 2017 לקראת 2018

שנת 2017 הייתה שנה שונה בנוף הנדל"ן המקומי ביחס לשנים קודמות.
נפח העסקאות ירד בכל הארץ בשנה האחרונה אולם תופעה ייחודית למודיעין היא ירידה של כ-50% בנפח העסקאות המקומי.
 
ניתן להשליך את התוצאות על כמות היחידות הגדולה אשר מוצעת ב"מחיר למשתכן" בשכונות העיר, על תכנון והקמה של שכונות חדשות בעיר : ציפורים - שהחלה באיכלוס, נופים והמע"ר – הנמצאות בבנייה מואצת ומורשת – הנמצאת בתכנון מתקדם לאחר מכרזי ממ"י. 
ההאטה המאפיינת את השוק כבר קרוב לשנה, יצרה היצע גדול של דירות למכירה שהולך וגדל בעקבות הירידה בכמות העסקאות, בעיקר דירות של  4 חדרים.

את הקונים מאפיינת התלבטות גדולה ביחס להחלטה לרכוש דירה. דבר הגורר הצעות מחיר נמוכות בהשוואה למחירים המבוקשים, לצד קושי לקנות לפני שמוכרים את הנכס שלהם.

למרות זאת המוכרים (שעתידים בכסף לרכוש בעצמם נכס) מסרבים לרדת במחיר המבוקש – הוא שאמרתי – האטה.
תמונת המצב שונה בבתי יוקרה. מחירי הנכסים ביישובי הסביבה נמצאים עדיין במגמת עלייה בעקבות היצע נמוך וביקוש גבוה.
ברעות, לשם דוגמה, מחירי הנכסים עלו השנה בכ- 10% (תלוי כמובן בגודל הבית, מיקום ורמת שיפוץ). נמכרו נכסים ב-5 מיליון ש"ח וב-5.5 מיליון ש"ח לעומת 4.2- 4.4 מיליון ש"ח בממוצע בשנה הקודמת.

מגמה נוספת היא התנועה של אוכלוסייה אנגלוסכסית מבוכמן לרעות, בעיקר לרחובות הסמוכים לבוכמן ומשואה.

כמות המשקיעים ירדה באופן משמעותי בעקבות החשש מהמיסוי על דירה שלישית. חלק גדול מהם פנו להשקעה באפיקים אחרים כמו משרדים או נכסים בחו"ל. במשרדינו מכרנו את פרוייקט "רביעית פלטינום" למשקיעים  ממודיעין ונכסים בארה"ב  המנוהלים על ידי חברה המשאירה את המשקיע עם ראש נקי ועם תשואה מובטחת של 9% בשנה.

בניגוד למגמת ההאטה שאפיינה את רב השנה, בחודש האחרון החלה התעוררות בשוק הנדל"ן במודיעין. חלק מהשינוי נובע מההבנה כי המחירים כנראה לא ירדו ומכרזי "מחיר למשתכן" במודיעין כמעט הסתיימו, וחלק בעקבות ההבנה של מוכרים שהם חייבים להתגמש במחירים המבוקשים על מנת למכור את דירתם. בחלק ארי של דירות 4 חדרים אשר נמכרו לאחרונה המחירים נמוכים מ-2 מיליון ₪, מחיר המבטא ירידה של כ- 5% בממוצע. 

אני צופה כי בשנת 2018 יעלה הביקוש ונפח העסקאות יגדל בצד מגמה של שמירה על המחיר הקיים או עלייה מתונה. לצערי, הצהרות הממשלה על הרצון להוריד מחירים לא הולכות בקנה מידה אחד עם העובדה כי הבנייה אינה מספקת את הביקוש – גם בעיר בה הבנייה מואצת כמו עירנו מודיעין-מכבים-רעות.

מכירה/השכרה
ישוב
שכונה
סוג הנכס
מספר חדרים
קומה
מחיר מבוקש
חניה
מעלית
מחסן
שם הסוכן
חיפוש חופשי

נכסים בבלעדיות

מכירה ורכישת בית הינם תהליכים המלווים בעוצמות רגשיות גבוהות.
אנו רואים את תפקידנו העיקרי להוביל אתכם לחוויה חיובית באמצעות ניטרול הרגשות והעצמת המקצועיות.
משרד וסוכניו מדורג מידי חודש בעשיריה המובילה של הרשת בהיקף העסקאות והעמלות.
אנו מזמינים אותך ליצור קשר עם הסוכן המתמחה באיזור ולקבל ממנו ייעוץ ראשוני חינם.